Football schedule today 24/5 and morning 25/5: Premier League fixture round 32 – Brighton vs Man City; Coppa Italy – Fiorentina vs Inter
Newspaper TGVN Dear readers, Football match schedule today 24/5 and at dawn on July 25, the latest and most accurate updates from the tournaments.
English Premier League fixture round 32
- 02h00 on 25/5: Brighton v Manchester City
La Liga fixtures round 36
– 00:30 on May 25: Villarreal vs Cadiz
– 00:30 on May 25: Elche vs Sevilla
– 03h00 on May 25: Espanyol vs Atletico
– 03h00 on May 25: Real Betis vs Getafe
Coppa Italy fixtures
- 02h00 on 25/5: CK - Fiorentina v Inter
Schedule of World Cup U20
– 01:00 on May 25: Group C – Senegal U5 vs Israel U20
– 01:00 on May 25: Group D – Italy U5 vs Nigeria U20
– 04:00 p.m. on May 25: Group D – Brazil U5 vs Dominican Republic U20
– 04:00 on May 25: Group C – Japan U5 vs Colombia U20
Schedule of Copa Libertadores
– 05:00 p.m. on May 25: Group H – Patronato de Parana vs Olimpia
– 05:00 p.m. on May 25: Group C – Cerro Porteno vs Palmeiras
– 05:00 on May 25: Group E – Liverpool vs Independiente del Valle
– 07h00 on May 25: Group F – Deportivo Pereira vs Boca Juniors
– 07:30 on May 25: Group A – Atletico Nublense vs Flamengo
– 07:30 on May 25: Group E – Argentinos Juniors vs Corinthians
– 09h00 on May 25: Group H – FBC Melgar vs Atletico Nacional
Schedule of Copa Sudamericana
– 05:00 on May 25: Group H – Fortaleza vs San Lorenzo de Almagro
– 07h00 on May 25: Group D – Tigre vs Tolima
– 07h00 on May 25: Group E – Audax Italiano vs Santos FC
– 09h00 on May 25: Group E – Blooming vs Newell's Old Boys
Argentinian Cup fixtures round 1/32
– 00h00 on May 25: Central Cordoba de Santiago vs Comunicaciones
– 02:00 on May 25: Rosario Central vs Central Norte
Korean National Cup match schedule round 4
- 17:00 p.m. on May 24: Incheon United vs Gyeongnam FC
- 17:00 p.m. on May 24: Jeju United vs Daejeon Citizen
- 17:00 p.m. on May 24: Jeonbuk FC vs Paju Citizens
- 17:00 p.m. on May 24: Jeonnam Dragons vs Ulsan Hyundai
- 17h00 on 24/5: Seoul E Land FC vs Gwangju FC
– 17:00 p.m. on May 24: Seongnam FC vs Pohang Steelers
- 17:00 p.m. on May 24: Suwon Bluewings vs Daegu FC
- 17:00 p.m. on May 24: Gimpo FC vs Gangwon FC
Turkish Cup fixtures
– 00:30 on May 25: BK – Fenerbahce vs Sivasspor
Egypt National Championship Match Schedule 29
– 23:00 on May 24: Future FC vs Ceramica Cleopatra
– 01h30 on May 25: Pyramids FC vs Haras El Hodood
Schedule of the Egyptian National Cup round 1/16
– 22:00 on May 24: Ismaily SC vs Nogoom FC
Malaysia Super League match schedule round 12
– 19:15 on May 24: Johor Darul Ta'zim FC vs Pahang
– 20:00 on May 24: Kuala Lumpur FA vs Kuching FA
– 20:00 on May 24: Selangor vs Kedah
– 20:00 on May 24: Terengganu vs Pulau Pinang
Schedule of the Belarusian National Championship round 10
– 22:00 on May 24: Neman Grodno vs Torpedo Zhodino
China Super League match schedule round 9
– 18:35pm on May 24: Dalian Pro vs Zhejiang Professional
– 18:35pm on May 24: Meizhou Hakka vs Tianjin Jinmen Tiger
– 18:35 pm on May 24: Shandong Taishan vs Shenzhen FC
– 18:35 pm on May 24: Shanghai Port vs. Henan Songshan Longmen
Bulgarian Cup fixtures
– 23:00 on May 24: CK – CSKA 5 vs Ludogorets
Schedule of Ukraine National Championship round 28
– 21:00 on May 24: FC Kolos Kovalivka vs Dynamo Kyiv
– 21:00 on May 24: FC Lviv vs Chornomorets Odessa
– 21:00 on May 24: FC Minaj vs Rukh Lviv
– 21:00 on May 24: Inhulets Petrove vs Metalist 5
– 21:00 on May 24: Kryvbas vs Metalist Kharkiv
– 21:00 on May 24: SC Dnipro-5 vs Vorskla
– 21:00 on May 24: Veres Rivne vs FC Olexandriya
– 21:00 on May 24: Zorya vs Shakhtar Donetsk
Estonian championship match schedule round 14
– 22:00 on May 24: Nomme Kalju FC vs Tammeka
– 22:00 on May 24: Talinna Kalev vs Paide Linnameeskond
– 23:00 on May 24: Parnu JK Vaprus vs FCI Levadia
Schedule of Czech 2nd place round 29
– 22:00 on May 24: Dukla Prague vs SK Prostejov
– 22:00 on May 24: FC Vlasim vs MFK Chrudim
– 22:00 on May 24: FK Varnsdorf vs Karvina
– 22:00 on May 24: MFK Vyskov vs Vysocina Jihlava
– 22:00 on May 24: Pribram vs Sparta Prague B
– 22:00 on May 24: Sigma Olomouc B vs FK MAS Taborsko
– 22:00 on May 24: Slavia Prague B vs SK Lisen
– 22:00 on May 24: Trinec vs Opava
Schedule of the Belarusian National Championship round 10
– 00h00 on May 25: BATE Borisov vs Slavia Mozyr
Cyprus Cup fixtures
– 01:00 on May 25: CK – AEL Limassol vs Omonia Nicosia
Schedule of Faroe Islands National Championship round 16
– 01:00 on May 25: Klaksvik vs B5 Torshavn
– 01:00 on May 25: Vikingur vs HB Torshavn
Schedule of the Swedish National Championship round 18
– 00h00 on May 25: Djurgaarden vs BK Haecken
Schedule of Georgia National Championship round 16
– 00h00 on May 25: Dinamo Batumi vs FC Telavi
Greek Cup fixtures
– 00:30 on May 25: CK – Athens vs PAOK FC